Gekennzeichneter Inhalt

Polowanie hubertowskie 2013

000

9 listopada po raz pierwszy w historii Nadleśnictwa Cybinka odbyło się wspólne polowanie hubertowskie kół łowieckich dzierżawiących obwody łowieckie na terenie naszego nadleśnictwa. W polowaniu wzięło udział 96 myśliwych członków kół łowieckich „Tumak" z Cybinki, „Wieniec" z Budachowa, Czajka z Chlebowa, oraz „Sokół" z Krosna Odrz.. Inicjatorem i koordynatorem polowania był Krzysztof Tomczak - Nadleśniczy, który rozpoczął polowanie witając wszystkich myśliwych przybyłych na poranną zbiórkę. Po przywitaniu gości, odbyło się nabożeństwo, które celebrował ks. Proboszcz Stanisław Pawul, oraz uhonorowanie myśliwych, którzy zostali odznaczeni medalami zasłużeni dla łowiectwa zielonogórskiego ,wręczenia dokonał Zdzisław Rudkiewicz , łowczy okręgowy Po zakończeniu części oficjalnej odbyło się losowanie kół łowieckich do których udali się myśliwi. Dalszy przebieg polowania odbywał się w knieii, której gospodarze dołożyli wszelkich starań, aby pokazać swoje łowiska z jak najlepszej strony. Polowanie w kołach trwało do godziny piętnastej, łącznie opolowano czternaście miotów, po czym wszyscy myśliwi wrócili na wspólne miejsce zbiórki. Uwieńczeniem polowania był pokot, na którym znalazło się 25 dzików, 6 saren i 4 lisy. Zgodnie z tradycją ułożono pokot, odegrano sygnały oraz udekorowano najlepszych strzelców - króla i wicekrólów polowania. Wspólne celebrowanie święta naszego patrona poprzez polowanie hubertowskie pozytywnie zostało odebrane przez wszystkich uczestników. Z myśliwskim pozdrowieniem Darz bór zapraszamy na przyszłoroczne polowanie.


ANGEBOT FÜR JÄGER

Auf dem Gebiet der Oberförsterei Cybinka befinden sich 6 Jagdreviere, 5 von ihnen werden durch Polnischen Jagdverband gepachtet. Die Tierzuchtanstalt (OHZ) gehört der Oberförsterei.

Die Jagdreviere in der Oberförsterei Cybinka sind:

·         Ośrodek Hodowli Zwierzyny (OHZ),

·         „Wieniec" Budachów,

·         „Tumak" Cybinka,

·         2 Jagdreviere „Czajka" Zielona Góra,

·         „Sokół" Krosno Odrzańskie.

 

Zu den jagdbaren Tieren auf diesem Gebiet gehören vor allem Hirsche, Rehe und Wildschweine.

Auf dem Gebiet der Oberförsterei Cybinka bestehen auch für Touristen unzugängliche Einrichtungen, welche von Jägern zum Frühstück benutzt werden, ausgestattet mit Überdachung, Tischen, Bänken, Feuer- und Grillstellen.